Симптоми, които са свързани с мигане на окото
Симптоми, които са свързани с мигане на окото: състояния, при които се наблюдава повишаване или намаляване честотата на мигане.
Мигането е рефлекс, при който клепача се затваря и покрива окото. С тази си функция окото бива предпазвано от изсушаване, попадане на чуждо тяло или силна и ярка светлина. Честотата на мигане се различава според възрастта. При новородени е веднъж-два пъти в минута, докато при юноши и възрастни достига 10-15-20 пъти в минута.
Симптоми, които са свързани с мигане на окото могат да се дължат на:
- Болести на нервната система - блефароспазъм, болест на Паркинсон (Parkinson's disease), парализа на Бел (Bell's Palsy), нарушения в нервната система.
- Болести на органите на кръвообращението - инсулт.
- Болести на окото и придатъците му - парализа на n. oculоmotorius, птоза на клепача, сухота в окото, дразнене на очите от ярка светлина, дим, прекалено студен въздух.
- Травми, отравяния и някои други последици от въздействието на външни причини - попадане на чуждо тяло в окото (прах, песъчинки, мигли, мушички), алергична реакция.
- Психични и поведенчески разстройства - синдром на Турет (Tourette syndrome), шизофрения, безпокойство, стрес.
- Вродени аномалии, деформации и хромозомни аберации - синдром на Мьобиус (Moebius syndrome), вродена глаукома.
- Фактори, влияещи върху здравното състояние - използване на контактни лещи.
Заболявания при симптом Симптоми, които са свързани с мигане на окото
- Блефароспазъм
- Дистония, предизвикана от лекарствени средства
- Комбинирани гласови и множествени двигателни тикове [синдром на Tourette]
- Локализирана (фокална) (парциална) идиопатична епилепсия и епилептични синдроми с тонично-клонични припадъци с фокално начало
- Парализа на Bell
- Птоза на клепача
Коментари към Симптоми, които са свързани с мигане на окото
Здравейте , аз ще опиша решението на моят проблем с премигването.Когато някой удряше с чук или друг метален предмет започваха неконтролируеми премигвания. Това се дължи на стрес и на слаб очен мускул. Лечението е много лесно ,необходимо е ежедневно повторение. Погледа се насочва към светещи обекти нощно време със съсредоточаване на фокуса в центъра им и задържане без премигване минимум десет секунди . През деня може да се фокусира върху предмет или запалена свещ. Всеки ден времето на задържане на фокуса без премигване се увеличава с пет или десет преброявания. След месец погледа става спокоен , фокусиран и премигва в рамките на нормалното.