Аномалии в ЕКГ
Аномалии в ЕКГ: отклонения от нормалните стойности, отразяващи електрическата активност и проводимостта на сърдечния мускул. Показателите на ЕКГ включват вълни, интервали, комплекси. В зависимост от промените в техните дължини, височини, наличие или отсъствие може да се установят редица смущения в сърдечната дейност.
Аномалии в ЕКГ може да се наблюдават при ектодермална дисплазия-деформирани уши-други аномалии синдром, синдром на Фрайре-Мая (Freire-Maia), синдром на Бругада (Brugada), отравяне от морски животни, синдромът на необяснима внезапна нощна смърт (SUNDS), болест на Паркинсон, аритмии, инфаркт, артериална хипертония, хипертиреоидизъм, атриовентрикуларен блок (AV блок) и други.
Синдром на Бругада (Brugada) е рядко генетично заболяване, характеризиращо се с ритъмни нарушения, които могат да доведат до внезапна смърт, ако не бъдат лекувани. Синдром на Бругада тип 1 се дължи на мутация в ген SCN5A на хромозома 3p21. Симптомите най-често се появяват през нощта и може да включват камерна аритмия, припадъци, аномалии в ЕКГ и други.
Заболявания при симптом Аномалии в ЕКГ
- Други уточнени синдроми на вродени аномалии, засягащи няколко системи
- Други уточнени синдроми на вродени аномалии, некласифицирани другаде
- Други уточнени сърдечни аритмии
- Отравяне с друга риба и молюски
- Токсично въздействие на други морски продукти
- Токсично въздействие на отровни вещества, съдържащи се в изядени хранителни морски продукти
Коментари към Аномалии в ЕКГ