Лице (всяко), намиращо се в моторно превозно средство на три колела и пострадало при други уточнени пътни злополуки МКБ V39.8
Тежестта и обширността на нараняванията на лице (всяко), намиращо се в моторно превозно средство на три колела и пострадало при други уточнени пътни злополуки, може да варират в зависимост от: особеностите в конструкцията и скоростта на движение на моторното превозно средство; употребата на защитна каска и облекло; теренните характеристики на местопроизшествието; особеностите на противодействащия агент и др.
Моторно превозно средство на три колела често е по-предпочитано от двуколесните мотоциклети. То предлага по-голям комфорт и удобство и при транспорт на по-дълги разстояния пътуващите не изпитват голяма умора и напрежение в гърба и крайниците както при мотоциклетите на две колела.
Триколесните моторни превозни средства не осигуряват голяма безопасност при произшествия, тъй като конструкцията им не включва почти никаква обезопасителни елементи.
Използването на предпазна каска и защитно облекло води до намаляване на тежестта на нараняванията. Дрехите осигуряват по-голяма устойчивост при злополуки, както и предпазват при лоши атмосферни условия (вятър, дъжд, студ).
Ръкавиците са изработени с леко изкривена форма на пръстите и външни шевове за по-устойчива хватка на частите на управление, особено при по-дълги пътувания. Ботушите са укрепени с капачки на петите и глезените. Панталоните са направени със здрава тапицерия в областите на коленете и бедрата, а якетата - на раменете, лактите и гръбначния стълб.
Тапите за уши предотвратяват слухови увреждания, които могат да се получат в резултат на шума от вятъра при по-висока скорост. Защитните очила или каската осигуряват защита на очите от вятъра, летящи насекоми, отхвръкнали камъчета и др.
За редуциране на злополуки спомага носенето на ярка светлоотразителна жилетка над якето на водача.
Данните посочват алкохола като главен виновник за повече от половината произшествия с триколесни моторни превозни средства. Той води до забавяне на реакциите и нарушаване на преценките и координацията на водачите.
Травматичните увреждания на лице (всяко), намиращо се в моторно превозно средство на три колела и пострадало при други уточнени пътни злополуки, се съпровождат с фрактури на подбедрицата и стъпалата, на коленните стави, на костите на горния крайник, на ребра и ключиците.
При защипване на вратата или на друга част от моторното превозно средство на три колела се получават охлузвания и кръвонасядания, отразяващи действието на травматичния агент, разкъсно-контузни рани.
При злополуки с по-тежки последствия се образуват фрактури на тазовите кости и бедрата, разкъсани ставни съчленения, фрактури на прешлени в шийната или поясната област, счупвания на черепа, съпроводени с деформация на главата и натъртване и кръвонасядане на мозъка.
По-тежките черепномозъчни травми водят до летален изход на пострадалия.
Травмите на вътрешните органи в гръдната и коремната кухина може да варират в различна степен в зависимост от злополуката. Те се получават в резултат на сътресението на тялото.
Коментари към Лице (всяко), намиращо се в моторно превозно средство на три колела и пострадало при други уточнени пътни злополуки МКБ V39.8