Неспособност за изразяване на мислите
Неспособност за изразяване на мислите означава състояние, при което пациентът изпитва затруднение при изказване на мислите си.
Неспособност за изразяване на мислите може да се предизвиква от органична причина, която не позволява нормален говор (например ларингеален спазъм, мутизъм или парализа на лицевия нерв). От друга страна някои психични и ментални разстройства също се характеризират с неспособност за изразяване на мислите (аутизъм, шизофрения, посттравматично стресово разстройство). Наблюдават се и други причини: неувереност, депресия, биполярно афективно разстройство, кома, прием на опиати, мозъчен инсулт, отравяне с химикали, мозъчна киста, болест на Хънтингтън (Huntington), болест на Паркинсон (Parkinson), разстройства в комуникацията.
Разстройства в комуникацията представляват вариращи състояния и нарушения, които влошават способностите на индивида да комуникира с околните. Тези нарушения могат да бъдат проблеми с речта, езика, слуха или умственото развитие, а повлияването на комуникативните способности - много тежко или лекостепенно. Характерни симптоми са: неспособност за изразяване на мислите, неспособност за изразяване на емоциите, невъзможност за водене на разговор, глухота, слепота, мутизъм, проблеми с комуникацията и говора. Признаците могат да варират в зависимост от първопричината.
Коментари към Неспособност за изразяване на мислите