Неспособност за изразяване на емоциите
Неспособност за изразяване на емоциите представлява невъзможност на индивида да демонстрира чувствата си или да изразява емоции по време на говор.
Неспособност за изразяване на емоциите може да се наблюдава при наличие на физическа (органична) пречка, например мутизъм (неспособност за изговаряне на срички и думи) или ларингеален спазъм. Причина, обаче може да бъде и ментално състояние като аутизъм, шизофрения и т.н. Други причини за неспособност за изразяване на емоциите мога да бъдат: неувереност, депресия, биполярно афективно разстройство, болест на Паркинсон (Parkinson), болест на Хънтингтън (Huntington), парализа на лицевия нерв, прием на опиати или наркотични вещества, мозъчен инсулт, мозъчен кръвоизлив, големи белези на лицето, посттравматично стресово разстройство, паническо разстройство, комуникативни разстройства.
Комуникативни разстройства (Communication disorders) представляват група от състояния и нарушения, които понижават способността на индивида да комуникира. Тези нарушения могат да включват проблеми с речта, езика, слуха или умственото развитие, а влиянието им върху способността за комуникация - от лекостепенно до много тежко. Наблюдават се следните симптоми: неспособност за изразяване на емоциите, неспособност за изразяване на мислите, невъзможност за водене на разговор, стереотипна реч, глухота, слепота, мутизъм, проблеми с речта. Признаците за разстройство в комуникациите може да варират в зависимост от първопричината.
Коментари към Неспособност за изразяване на емоциите