Лице, пострадало при качване в трамвай или при слизане от него МКБ V82.4
Степента и обширността на нараняванията на лице, пострадало при качване в трамвай или при слизане от него, се обуславят от: обстоятелствата, при които е станал инцидента; механизмите за получаване на уврежданията и др.
Травмите приличат на тези, които се получават при падане на плоскост от собствен ръст.
Външните наранявания се характеризират с кръвонасядания, охлузвания и рани. Възможно е да се образуват натъртвания, навяхвания и фрактури на костите на горните или долните крайници, увреждания на ставните връзки, кръвонасядания на вътрешните органи, натъртване или сътресение на мозъка, в някои случаи съпроводено с фрактура на черепа.
Характерна особеност на травмите на главния мозък и обвивките му при падане върху плоскост е по-големият обем на уврежданията в зоната на противоудара, отколкото в областта на удара.
Поради липсата на инерционни механизми почти не се получава разкъсване на органи.
В резултат на падане на тилната област се образува фрактура на тилната кост и нараняване на меките тъкани. Зоната на противоудара - челните и слепоочните дялове, може да се характеризира с увреждания с по-тежка степен - субарахноидални кръвоизливи, огнищно размекване.
Падането на страничната част на главата предизвиква появата на пукнатини в слепоочните кости. И в мястото на удара, и в областта на противоудара се получават субарахноидални кръвоизливи и огнища на натъртване.
Вследствие на падането на челната област се възникват увреждания най-вече в зоната на удара.
Прочетете повече:
Коментари към Лице, пострадало при качване в трамвай или при слизане от него МКБ V82.4