Лице, намиращо се в тежкотоварен автомобил и пострадало при неуточнена пътна злополука МКБ V69.9
Тежестта на травматичните наранявания на лице, намиращо се в тежкотоварен автомобил и пострадало при неуточнена пътна злополука, се намира в пряка зависимост от: условията на осъществяване на инцидента; скоростта на движение на камиона; особеностите на кабината на тежкотоварния автомобил и др.
Пострадалото лице се сдобива с травмите посредством удари в части на кабината и сътресението на тялото.
Външните увреждания се характеризират с различни по обширност разкъсни, разкъсно-контузни и порезни рани, кръвонасядания и охлузвания.
Ударът във волана на водача се придружава с охлузвания и кръвонасядания по гръдната и коремната област.
При удар в части на таблото за управление или части на кабината пострадалото лице се сдобива с охлузвания, разкъсни рани и кръвонасядания в мястото на удара.
Травмите на крайниците могат да се изразят с рани, фрактури и разкъсване на ставни връзки.
Уврежданията на вътрешните органи се получават при сътресението на тялото: кръвонасядания, частични или пълни разкъсвания или откъсвания на органи.
В резултат на по-тежка злополука, свързана с тежкотоварен автомобил, се установяват: счупвания на тазовия пръстен; компресионни счупвания на прешлени основно в шийната или лумбалната област; фрактури на ребра; многофрагментни фрактури на черепа, съпроводени с увреждане на мозъка.
Черепномозъчната травма може да се изрази с временни или трайни последици или да доведе до летален изход за пострадалия.
Употребата на предпазен колан благоприятства за по-лека степен на травматичните наранявания.
Прочетете повече:
Коментари към Лице, намиращо се в тежкотоварен автомобил и пострадало при неуточнена пътна злополука МКБ V69.9