Поглед сочещ надолу
Поглед сочещ надолу се изразява в отклонение от нормалното положение на очите, при което погледът е насочен в посока надолу.
Поглед сочещ надолу може да бъде резултат от вродени аномалии на очите и лицето, хромозомни и генетични заболявания, фрактури на ябълчната кост, може да бъде в комбинация с някои вродени заболявания на покочо-половата система, фистула на кавернозния синус, целулит на орбитите, тумор на орбитите, тромбоза на кавернозния синус, вродено кривогледство, Базедова болест, ретинобластом, фиброза на очните мускули, синдром на Ouvrier-Billson, хидроцефалия, прогресивна супернуклеарна парализа, вродена офталмоплегия, конюгатни парализи и др.
Фиброза на очните мускули (Fibrosis of extraocular muscles) е състояние, което се причинява от нарушения в инервацията на околомоторните нерви или от дисфункция на мускулите, които движат очите. Това е вродено нарушение, което се съпътства с множество очни проблеми: екзофталм, ненормално движение и положение на очите (поглед сочещ надолу), фиброза на мускулите, ограничени движения на очите, провисване на клепачите. Конюгатни парализи (Conjugate gaze palsy) са неврологични нарушения, които пречат на движението на очите в една и съща посока. Възникването на заболяването може да се дължи на травма, заболяване, лезия в мозъчния ствол. Признак на заболяването е когато човек движи главата си по-често отколкото очите.
Коментари към Поглед сочещ надолу