Деформирана мека част на ухото
Деформирана мека част на ухото представлява малформация засягаща ушната висулка. Ушната висулка обикновено служи за поставяне на обици.
Деформирана мека част на ухото може да се дължи на травми на ухото, изгаряния или измръзвания, наличие на хематом или абсцес, външен отит, синдром на Уилямс (Williams), синдром на Фрейзър (Fraser), синдром на Якобсен (Jacobsen), синдром на Едуардс (Edwards), синдром на Търнър (Turner), синдром на Тричър Колинс (Treacher Collins), синдром на Патау (Patau), синдром на Даун (Down), синдром на Уотсън (Watson), синдром на Рейнолдс-Нери-Нерман (Reynolds-Neri-Hermann), синдром на Лабанд (Laband), синдром на Касцина Карлсън Копедж (Kasznica-Carlson-Coppedge), синдром на Голденхар (Goldenhar), синдром на Saethre–Chotzen, синдром на Палистър-Килан (Pallister-Killian), преаксиална полидактилия тип 4 и др.
Преаксиалната полидактилия тип 4 (Polydactyly, preaxial IV) е вродена аномалия, която се характеризира с поява на допълнителен брой пръсти на ръцете и краката, като този тип полидактилия засяга палеца и показалеца. Заболяването, освен пръстните аномалии може да включва и деформации на ушите.
Коментари към Деформирана мека част на ухото