Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Медицинска енциклопедия Симптоми Асоциирани симптоми

Асоциирани симптоми

от 03 дек 2012г., обновено на 12 дек 2022г.
  • Инфо
  • Заболявания
  • Коментари
Инфо
Инфо
Заболявания
Коментари

Асоциираните симптоми включват група от симптоми свързани със състоянието на даден орган или система в организма. Асоцииран симптом е и този симптом при наличието на който се ориентираме за съответно заболяване, но той е характерен и за други болестни състояния.

Асоцииран симптом е например високо ниво на галактоза в урината, което е свързано с високо ниво и в кръвта. Заболяването се нарича галактоземия.

Заболявания, при които се срещат асоциирани симптоми: заболяване на сърцето (повишено кръвно налягане, ускорен пулс, сърцебиене, прибледняване на кожата на лицето), уролитиазата (парене при уриниране, задържане на урина, уриниране на капки, болезненост при уринирането), мигрена (гнойни секрети от носа, главоболие, отпадналост, повръщане) и др.

Асоциирани симптоми са и следните признаци: болезнени стави (симптом при полиартрит, но е симптом и при грипни състояния, лъчева болест, рак на костите, менопауза), гърч (свързан най-вече с епилепсията), повишено вътреочно налягане (първа диагноза с която се свързва е глаукомата, но се налюдава и при тумори в мозъка, късогледство или далекогледство, енцефалит, травми на главата) др.

0.0/5 0 оценки

Заболявания при симптом Асоциирани симптоми

  • Галакторея
  • Галакторея, несвързана с раждане
  • Нощна слепота
  • Тахикардия, неуточнена

Коментари към Асоциирани симптоми

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Асоциирани симптоми
    www.framar.bg 
    на 04 March 2026 в 07:44
    Коментирайте "Асоциирани симптоми"
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Как метеорологичното време влияе на човешкото тялоКак метеорологичното време влияе на човешкото тяло

Как метеорологичното време влияе на човешкото тяло

от 02 март 2026г.Прочети повече
Ивермектин – какво наистина лекува и какво неИвермектин – какво наистина лекува и какво не

Ивермектин – какво наистина лекува и какво не

от 02 март 2026г.Прочети повече
Бактерия Chlamydia pneumoniae в окото е сред причините за АлцхаймерБактерия Chlamydia pneumoniae в окото е сред причините за Алцхаймер

Бактерия Chlamydia pneumoniae в окото е сред причините за Алцхаймер

от 02 март 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Как да предпазим децата си от инфекции и да се грижим за здравето на носа

преди 22 дни, 20 часа и 47 мин.

Инуностимулант при диабет - дайте ми предложения

преди 31 дни, 17 часа и 17 мин.
Всички

АНКЕТА

Има ли недостиг на лекарства по аптеките?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ПРИНОПРИЛ таблетки 4 мг * 30

КАНЕФРОН ФОРТЕ таблетки * 30 BIONORICA

ГЛИМЕГАММА таблетки 6 мг * 30 WORWAG PHARMA

МАСАЖОР ПРО ВРАТ/РАМЕНЕ

СПЕРМИДИН ЛАЙФ ОРИГИНАЛ 365+ капс. * 60

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

БРИНТЕЛИКС таблетки 5 мг * 28

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 03 март 2026г. в 14:49:33

ЧАЙ ФИЛТЪР ГОРСКИ КЪТ * 20

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 03 март 2026г. в 14:16:25

РОВАТИНЕКС капсули * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 03 март 2026г. в 13:59:26

АБОФАРМА АБОФОЛИК МЕТА таблетки * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 03 март 2026г. в 13:20:00

НЕВРОБЕКС таблетки * 150 ТЕВА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 03 март 2026г. в 13:00:20
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на интернет портал от Valival