Адхезивна болест на средното ухо МКБ H74.1

Адхезивния отит е абактериално възпаление на средното ухо и прилежащите пневматични пространства. Този отит има тенденция да се превръща в хроничен.
Адхезивна болест на средното ухо се характеризира със запушване на Евстахиевата тръба и образуване на сраствания в средно ухо.
Честотата на адхезивния отит се увеличава. Следните фактори могат се считат за отговорни за увеличаване на болните от адхезивен отит.
- антибиотична терапия
- мастоидит
- неадекватно лечение на остър среден отит
По време на детството по-специално наличието на аденоидна вегетация и/или синузит, може също да доведе до хронично възпаление на средното ухо. Това състояние, ако не се лекува, може да доведе до адхезивна болест на средното ухо.
В ранният етап, лечението се състои от евакуация на секрецията от средното ухо и се вземат предпазни мерки, за да се получи правилна вентилация и функциониране на Евстахиевата тръба.
Образуването на сраствания при адхезивна болест на средното ухо може да доведе до намаляване на пространство в средното ухо.
Въздушното пространство на средно ухо може да се поддържа с помощта на полиетиленова тръба, която се въвежда през тъпанчевата мембрана.
Коментари към Адхезивна болест на средното ухо МКБ H74.1