Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Медицинска енциклопедия Заболявания Бременност, раждане и послеродов период Медицински грижи за майката, свързани със състоянието на плода и околоплодния мехур и възможни усложнения в хода на родоразрешаването Медицински грижи за майката при установени или предполагаеми аномалии и увреждания на плода Медицински грижи за майката при (предполагаемо) засягане на плода от медикаменти

Медицински грижи за майката при (предполагаемо) засягане на плода от медикаменти МКБ O35.5

от 28 апр 2014г., обновено на 08 дек 2022г.
Медицински грижи за майката при (предполагаемо) засягане на плода от медикаменти МКБ O35.5 - изображение
  • Инфо
  • Симптоми
  • Коментари
Инфо
Инфо
Симптоми
Коментари

Медицински грижи за майката при (предполагаемо) засягане на плода от медикаменти включва извършването на действия посредством, които се установява наличието на увреждания засягащи плода, преценка на тяхната тежест и вземане на решение за съдбата на бременността.

Към медицински грижи за майката при (предполагаемо) засягане на плода от медикаменти принадлежат медицински грижи за майката при (предполагаемо) засягане на плода от наркомания на майката.

Плацентата представлява един филтър за вредните вещества в майчиното кръвообращение. Употребата на някои наркотични вещества може да доведе до преминаването им през плацентарната бариера в кръвообращението на плода и възникването на тежки усложнения засягащи различни органи и системи.

Най-вредното въздействие върху плода се наблюдава в периода на органогенеза, където несъвършените все още защитни механизми водят до различна по тежест нарушения на различните органи и системи.

Увреждания на плода от въздействието на наркотични вещества, преминали чрез плацентата могат да се изразят с различна по тежест депресивно състояние на плода с налични тежки увреждания и дори смърт на плода.

Употребата на наркотични вещества по време на бременност може да доведе до засягане на всички системи с наличие на многоорганна патология, при което преобладава симптоматиката от най-тежко засегнатата система или орган.

Увреждания на плода от въздействието на наркотични вещества е необходимо да се отдиференцира от вродени аномалии, деформации и хромозомни аберации.

Медицински грижи за майката при (предполагаемо) засягане на плода от медикаменти включва извършването на изследвания, с които евентуално може да се установи наличието на увреждане на плода.

Необходимо е прегледът на бременната да се осъществи от акушер-гинеколог, който да извърши фетална морфология на плода, да се назначат допълнителни изследвания като изследване на кръв, урина включително токсикологични, ехография на органите и други. Необходимо е подробно разпитване на майката за прием на различни наркотични вещества.

При установяване на тежки аномалии на плода вследствие на употреба на наркотични вещества, без да е възможно лечение, бременността трябва да се прекъсне.

Необходимо е бременна жена трябва да бъде запозната със състоянието на плода, за рисковете на раждането на плод с увреждания, за възможните усложнения от прекъсването на бременността.

Обикновено при установяването на тежки аномалии е добре прекъсването на бременността да стане до 20 г.с.

3.8/5 4 оценки

Симптоми и признаци при Медицински грижи за майката при (предполагаемо) засягане на плода от медикаменти МКБ O35.5

  • Повишен риск от смърт на плода
  • Намалено фетално тегло
  • Повишен риск от преждевременно раждане
  • Помятане (спонтанен аборт)
  • Повишен риск от раждане на мъртво бебе
  • Животозастрашаващи увреждания на плода

Коментари към Медицински грижи за майката при (предполагаемо) засягане на плода от медикаменти МКБ O35.5

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Медицински грижи за майката при (предполагаемо) засягане на плода от медикаменти МКБ O35.5
    www.framar.bg 
    на 19 April 2026 в 18:05
    Коментирайте "Медицински грижи за майката при (предполагаемо) засягане на плода от медикаменти МКБ O35.5"
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Синдром на АлажилСиндром на Алажил

Синдром на Алажил

от 17 апр 2026г.Прочети повече
Защо дъждът успокоява и намалява нивото на стресЗащо дъждът успокоява и намалява нивото на стрес

Защо дъждът успокоява и намалява нивото на стрес

от 17 апр 2026г.Прочети повече
Зигофилум кокцинеумЗигофилум кокцинеум

Зигофилум кокцинеум

от 17 апр 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Как да предпазим децата си от инфекции и да се грижим за здравето на носа

преди 69 дни, 6 часа и 8 мин.

Инуностимулант при диабет - дайте ми предложения

преди 78 дни, 2 часа и 38 мин.
Всички

АНКЕТА

Лечение в Турция - на какво мнение сте?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ДАМСКИ ПРЕВРЪЗКИ ОЛУЕЙС ПЛАТИНУМ СЕКЮР НАЙТ ЕКСТРА * 8

ЖИВАРА ДИАБЕТИК САПОРТ+ таблетки * 30

ЖИВАРА ГЛИКО ВИЖЪН+ таблетки * 60

ОЛИНТ ДУО спрей за нос, разтвор 10 мл

ЛАТАМЕД капки за очи, разтвор 2.5 мл

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

СЕРАЗА гел 50 мл

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 17 апр 2026г. в 18:58:06

АБОФАРМА МАГНЕФОРС ДЕПО + B6 таблетки * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 17 апр 2026г. в 18:46:13

ТРОМБО АСС стомашно-устойчиви таблетки 100 мг * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 17 апр 2026г. в 18:44:46

ГИНКО ПРИМ МАКС таблетки 120 мг * 60 + 20 ВАЛМАРК

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 17 апр 2026г. в 18:42:44

ЕСКАПЕЛЕ таблетки 1.5 мг * 1

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 17 апр 2026г. в 18:41:06
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на интернет портал от Valival