Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Медицинска енциклопедия Заболявания Бременност, раждане и послеродов период Други болести на майката, свързани предимно с бременността Отклонения от нормата при антенатален скрининг на майката Отклонения в рентгенологичната находка при антенатален скрининг на майката

Отклонения в рентгенологичната находка при антенатален скрининг на майката МКБ O28.4

от 03 март 2014г., обновено на 08 дек 2022г.
Отклонения в рентгенологичната находка при антенатален скрининг на майката МКБ O28.4 - изображение
  • Инфо
  • Коментари
Инфо
Инфо
Коментари

Отклонения в рентгенологичната находка при антенатален скрининг на майката все по-рядко намира приложение в днешната практика.

Рентгеновото изследване като цяло е  противопоказано по-време на бременност, поради риск от рентгеново облъчване на плода.

Рентгеновото допълнително изследване, което дава по-точни сведения за положението и предлежанието на плода, за размерите и формата на таза и за отношението на предлежащата част към входа на таза, днес се изпозлва по-рядко (опасност от облъчване на плода), обикновнео преди и по време на раждането след строго прецизирани индикации.

Рискът при облъчване на при бременните зависи от дозата и от стадия на бременността. Най-голям риск от рентгеново облъчване има по време на органогенезата и ранният фетален период.

При облъчване с рентгенови лъчи съществува риск от настъпване на спонтанен аборт на бременната, заваяне в развитието или злокачествени новообразувания на плода или малформации.

Необходимо е рентгеновото изследване по време на бременност а бъде заменено от друго, безопасно изследване, каквото е ехографията. По време на бременност е необходимо да се избягват и рентгенови облъчвания в областта на корема и таза на бременната жена.

За отклонения в рентгенологичната находка при антенатален скрининг на майката все още в нашата страна при строги индикации може да се предприеме рентгенова пелвиометрия за оценка размерите на таза. Рентгеново изследване може да се предприеме и при тежки заболвания на майката изискващи задължително провеждането на това изследване.

3.7/5 3 оценки

Коментари към Отклонения в рентгенологичната находка при антенатален скрининг на майката МКБ O28.4

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Отклонения в рентгенологичната находка при антенатален скрининг на майката МКБ O28.4
    www.framar.bg 
    на 20 December 2025 в 01:29
    Коментирайте "Отклонения в рентгенологичната находка при антенатален скрининг на майката МКБ O28.4"
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Доживотен затвор за френския лекар Фредерик Пешие, отровил 30 душиДоживотен затвор за френския лекар Фредерик Пешие, отровил 30 души

Доживотен затвор за френския лекар Фредерик Пешие, отровил 30 души

от 19 дек 2025г.Прочети повече
Тръмп изключи марихуаната от списъка с най-опасните наркотициТръмп изключи марихуаната от списъка с най-опасните наркотици

Тръмп изключи марихуаната от списъка с най-опасните наркотици

от 19 дек 2025г.Прочети повече
Билки и билкови рецепти при задухБилки и билкови рецепти при задух

Билки и билкови рецепти при задух

от 19 дек 2025г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Да си поговорим честно за ПМС, хормоните и "онези дни"...

преди 9 дни, 12 часа и 29 мин.

Биомаркерите са ключът към правилното лечение на рака на белия дроб

преди 49 дни, 14 часа и 26 мин.
Всички

АНКЕТА

Ще гласувате ли на предсрочните парламентарни избори?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ОСТРОВИТ АРГИНИН НЕОВКУСЕН прах 210 г

ОСТРОВИТ ЧЕСЪН БЕЗ МИРИС капсули * 60

СИБИРСКА ЧАГА ИМУНО ЩИТ саше * 15 VERDE VITA

ДИФЪРЪНТ ФАРМ ПРОСТЕЙТ КЕЪР капсули * 30

ДР. ЗОЛ ДЖИНДЖИКЮР СПРЕЙ 20 мл

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ХЕРБИТУСИН СИНУС И ГЪРЛО пастили * 12

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 19 дек 2025г. в 12:47:24

ПУЛМИКОРТ суспензия за небулайзер 0.25 мг / мл 2 мл * 20

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 19 дек 2025г. в 12:45:19

ХЕРБИТУСИН СИНУС И ГЪРЛО пастили * 12

Коментар на: Явор от 19 дек 2025г. в 12:36:25

ПУЛМИКОРТ суспензия за небулайзер 0.25 мг / мл 2 мл * 20

Коментар на: Д.А. от 19 дек 2025г. в 11:06:43

ДЖАРДИНС таблетки 10 мг * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 19 дек 2025г. в 10:50:55
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на интернет портал от Valival