Повишена звукова чувствителност от засегнатата страна
Повишена звукова чувствителност от засегнатата страна е състояние, при което е нарушено възприемането на звука от едното ухо и той се възприема по-силно отколкото е всъщност.
Повишена звукова чувствителност от засегнатата страна може да се дължи на травма, идиопатична парализа на лицевия нерв, парализа на Бел, а когато се касае за двустранна повишена звукова чувствителност, причините може да са още синдром на Рамзи-Хънт (Ramsay-Hunt), мигрена, депресия, аутизъм, посттравматично стресово разстройство, лаймска болест, синдром на Уилямс, множествена склероза, увреждане на звуковата система поради излагане на силен шум, ототоксични медикаменти или токсини, синдром на хроничната умора, болест на Тай-Сач (Tay-Sach), някои форми на епилепсия, зависимост от валиум и други.
Идиопатична парализа на лицевия нерв е състояние засягащо лицевите мускули, при което се наблюдава загуба на способността за извършване на волеви движения с тях, например повдигане на веждата, затваряне на окото и други. Причината за състоянието е неясна, поради което парализата се означава като идиопатична.
Коментари към Повишена звукова чувствителност от засегнатата страна