Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Медицинска енциклопедия Заболявания Болести на ендокринната система, разстройства на храненето и на обмяната на веществата Разстройства на обмяната на веществата Разстройства на храненето и на обмяната на веществата при болести, класифицирани другаде

Разстройства на храненето и на обмяната на веществата при болести, класифицирани другаде МКБ E90*

от 18 сеп 2013г., обновено на 08 дек 2022г.
Разстройства на храненето  и на обмяната на веществата  при болести, класифицирани другаде МКБ E90* - изображение
  • Инфо
  • Коментари
Инфо
Инфо
Коментари

Разстройства на храненето и на обмяната на веществата при болести, класифицирани другаде представляват сравнително рядко срещани състояния, които могат да се наблюдават във всяка възраст.

Те включват състояния, при които се наблюдават нарушения в метаболизма на въглехидратите, белтъците и мазнините, както и техните ингредиенти.

Разтройствата на обмяната на веществата може да се изразява с разнообразна симптоматика. Едни от най-често срещаните симптоми са отпадналост, намалена работоспособност, главоболие, неразположение, намален апетит, промяна в телесната маса и други.

За диагнозата разстройства на храненето и на обмяната на веществата при болести, класифицирани другаде основно значение имат анамнезата, клиничната картина, лабораторните изследвания и специфични изследвания.

Диференциална диагноза се прави с всички заболявания и състояния, които могат да се изявят с подобна клинична симптоматика.

Лечението на разстройства на храненето и на обмяната на веществата при болести, класифицирани другаде е специфично. Прилагат се различни медикаментозни средства и методи на захранване които имат за цел подобряване състоянието на пациента.

В голям процент от случаите възстановяването на човешкия организъм не е лесна задача. Необходимо е лечението да се контролира от лекар специалист поради факта, че този вид заболявания, понякога се повлияват трудно от проведенето лечение.

3.0/5 3 оценки

Коментари към Разстройства на храненето и на обмяната на веществата при болести, класифицирани другаде МКБ E90*

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Разстройства на храненето  и на обмяната на веществата  при болести, класифицирани другаде МКБ E90*
    www.framar.bg 
    на 18 August 2025 в 10:18
    Коментирайте "Разстройства на храненето и на обмяната на веществата при болести, класифицирани другаде МКБ E90*"
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
ДефибрилацияДефибрилация

Дефибрилация

от 16 авг 2025г.Прочети повече
Инфекция с Вибрио вулнификус (Vibrio vulnificus) - заразяване, симптоми, лечениеИнфекция с Вибрио вулнификус (Vibrio vulnificus) - заразяване, симптоми, лечение

Инфекция с Вибрио вулнификус (Vibrio vulnificus) - заразяване, симптоми, лечение

от 16 авг 2025г.Прочети повече
Назначението на антиваксъри в Комитета по ваксинационни политики разбуни ИталияНазначението на антиваксъри в Комитета по ваксинационни политики разбуни Италия

Назначението на антиваксъри в Комитета по ваксинационни политики разбуни Италия

от 15 авг 2025г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Преглед при лекар, рецепти, лечение - по време на почивка

преди 32 дни, 21 часа и 1 мин.

Къде изчезна пробиотикът Вивомикс?

преди 38 дни, 23 мин.
Всички

АНКЕТА

Как се спасявате от летните жеги?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

СУПЕР ШИЙТАКЕ таблетки * 120 MUSHROOM WISDOM

ФИЛОРГА ХИАЛ-ФИЛЪР БАЛСАМ УСТНИ 4гр.

ФИЛОРГА ХИАЛ-ФИЛЪР СЕРУМ 30мл.

ФИЛОРГА ХИАЛ-ФИЛЪР КРЕМ 50мл.

ЛАЙФ ЕКСТЕНШЪН КАРДИО ПИЙК АРДЖУНА + ГЛОГ капсули * 120

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

д-р Митко Георгиев Димитров

Коментар на: Marian Iliev от 18 авг 2025г. в 07:30:27

ТАВАНИК таблетки 500 мг * 7 САНОФИ

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 авг 2025г. в 22:57:26

ТАВАНИК таблетки 500 мг * 7 САНОФИ

Коментар на: Петко Стоянов от 16 авг 2025г. в 21:18:41

ПРИМЛАЙФ ВЕЧЕРНА ИГЛИКА капсули 500 мг * 100

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 авг 2025г. в 19:21:00

Възпаление на кръвоносните съдове

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 авг 2025г. в 19:19:52
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2025 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на интернет портал от Valival